Duyurular

Kültür AŞ. ailesi “İstanbul Muhafızları” ile buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. çalışanları Marmara Forumda yapılan İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi çizgi filmini izledi.

Kültür AŞ. ailesi “İstanbul Muhafızları” ile buluştu

İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi çizgi filminde oynayan oyuncuların da yer aldığı gösterimde, çocukları ile beraber hafta sonunu bu güzel animasyon filmini izleyerek geçiren Kültür AŞ ailesi, çizgi filmi beğenerek izlediklerini ifade etti. İstanbul Muhafızları gibi çocuklara eğlenerek öğrenme fırsatı veren böyle bir çizgi filmi herkesin gönül rahatlığı ile izleyebileceğini söylediler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Kemal Kaptaner, “5 Ekim 2018 Cuma günü gösterime giren yapımı, çalışanlarımızın da aileleri ile birlikte izlemesini istedik.” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ olarak bu tür güzel ve anlamlı işlere imza atmaya devam edeceklerini kaydeden Kaptaner, “İnşallah çizgi filmimiz yurtdışında da yayınlanarak dünyaya İstanbul’un tanıtılmasına da katkı sağlayacak.” dedi.

Sevdikleri ile birlikte bu güzel çizgi filmi izleyen Kültür AŞ ailesi, başta Genel Müdürümüz Kemal Kaptaner olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Filmin konusu ise şöyle: Aslı yirmili yaşlarının sonundadır ve İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin senaristidir. Aslı'nın patronu Ayşen, Aslı'dan Gümüşçüler Çarşısı'nı tanıtan bir bölüm yazmasını ister. Aslı araştırma yapmak için 72 yaşındaki Veli Dede'nin dükkanına gittiğinde kendini büyük bir gizemin ortasında bulur. Rivayete göre İstanbul'un altındaki saklı kalmış hazinenin sırrı gümüş ustalarına emanettir. Bu sırrın son koruyucusu ise Veli Dede'dir fakat bilinmeyen şey, bu hazinenin altın, elmas veya yakut değil, içenleri hastalıktan ve yaşlılıktan uzak tutan 'hayat suyu' olmasıdır. Aslı, büyük bir maceranın içine girer.

Filmin Künyesi

Filmin Adı: İstanbul Muhafızları Ab-ı Hayat Çeşmesi
Türü: Macera, Animasyon, Aile
Süre: 90 dk.
Vizyon Tarihi: 5 Ekim 2018
Yapımcı: İstanbul Kültür A.Ş. – Neher Prodüksiyon
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Kasapoğlu
Oyuncular: Funda Güray, Lemi Filozof, Gözde Mukavelat, Ali Uyandıran, Suna Selen, Berk Yaparel, Ziya Çiçek, Merve Sevin