Gürgen Karakteri

Gürgen

Gürgen ile tanışın!

Yıllardır tarih dersinden geçemeyen Gürgen, otuz beş yaşına girmesine rağmen hala ortaokulu bitirememiştir. Bu durum kendisinin canını oldukça sıkmaktadır.

Gençliğini gelecek hayalleriyle geçiren Gürgen, aynanın karşısına geçtiği bir gün kafasının tepesinin kel kaldığını görünce zor da olsa gerçeği kabullenmiştir. Asla çocukluk hayallerine ulaşamayacaktır. Ve bunun tek sorumlusu Tarih dersidir. Çünkü biliyordur ki eğer o dersi geçseydi en büyük hayali olan astronotluğa ulaşabilecek, Mars'a ilk ayak basan insan olup rekorlar kitabına girecek ve hayranları için dergilerde, gazetelerde boy boy fotoğrafları çıkabilecektir. Gürgen yıllardır bu tutkuyla yaşamıştır. Öyle ki Çocukluğundan beri her gece kimsenin kendisinden evvel Mars'a ayak basmaması için dua etmekteydi. Fakat artık umudu tükenmiştir.

Hayallerinin yıkılmasına neden olduğu için Tarih dersinden nefret eden Gürgen, ondan intikam almaya karar vermiştir. Bunu tarihi değiştirerek ve gerekirse yok ederek yapacaktır. Bu süreçte ona "Senden büyük bir bilim adamı yapacağım," dediği saf çırağı Azmi de yardım edecektir. Uzun hayallere daldığı bir gün, Gürgen sonunda Tarih dersinden nasıl intikam alacağını bulur: Onu değiştirerek. Tarihi oluşturan tüm yapılara zarar verecek, bozacak ve tarih kitaplarını geçersiz kılacaktı. Tarih kitabı yoksa tarih dersi de olmayacaktı ve böylelikle hayalleri olan astronotlukla arasındaki tek engel ortadan kalkmış olacaktı. Bu harika bir plandı. Gürgen hemen işe koyulmuş ve buna yaşadığı şehir olan İstanbul'dan başlamaya karar vermişti. İlk hedefi ise Yerebatan Sarnıcı'ydı.

Fakat Gürgen'in bilmediği bir şey vardı: İstanbul Muhafızları.